info@2aajans.com 0 412 224 28 22

WhatsApp’ı daha verimli kullanmak için ‘10 ipucu’

WhatsApp kullanıyor veya birçok özelliğini bilmiyorsanız bu bilgiler oldukça işinize yarayacaktır.

1. Pdf, Zip, Apk gönderin: WhatsApp’da  dilediğiniz dosyayı karşı tarafa gönderebilmeyi herkes düşünmüştür sanırım işde Whats Packed 2 Ads bu konuda size yardımcı olabilir, sadece android platformunda bulunan bu uygulama karşı taraftada da yüklü olması gerekiyor. İndirmek için tıklayınız.


2.Whatsapp’ı kilitleyin: WhatsApp konuşmalarınızın başkaları tarafından karıştırılmasını istemiyorsanız   isze yardımcı olacaktır. WhatsApp,2a girerken size şifre soran bu uygulama şifreyi doğru girmeden konuşmalarınızı okumaya veya görüntülemeye izin vermemekte. İndirmek için tıklayınız.

3.Son görünmeyi kapatmak: WhatsApp’a gelen yeniliklerden biride bu özellik arkadaşlarınızın veya sohbet ettiğiniz kişilerin sizin WhatsApp’a ne zaman girdiğini görmesini istemiyorsanız “Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görünme ” adımlarını izleyerek kapatabilirsiniz.

4.Silinmiş mesajlarınızı geri getirin: Yanlışlıkla mesajlarınızı sildiğinizde ve size çok lazım olan bilgiler içeren mesajlar olduğunda geri getirmek çok kolay WhatsApp konuşmalarınızı zatentelefonunuzda yedekliyor tek yapmanız gereken Ayarlar > uygulamalar adımlarını izleyerek WhatsApp’ı kaldırmak ve takrar yüklemek tüm mesajlarınız geri yüklenecektir.

5.Sohbet kısayolu oluştur: Sıklıkla konuştuğunuz arkadaşlarınızı ana ekranda kısa yol oluşturarak daha hızlı sohbet edebilirsiniz, tek yapmanız gereken kısayol oluşturacağınız konuşmanın üzerine uzun basarak sohbet kısayolu eklde demeniz yeterli.

6.İnternet kotanızı koruyun: Gelen multimedya mesajları görebilmeniz için WhatsApp otomatik indiriyor, eğer kotalı bir internet paketiniz varsa sizin için sorun olabilir bu nedenle gelen dosyaları hangi ağ ile indirileceğini ayarlardan seçebilirsiniz.

7.Profil resminizi koruyun: Herkesin sizin profil resminizi görmesini istemiyorsanız sadece seçtiğiniz kişilere gösterebilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken Ayarlar > hesabım> gizlilik adımlarını izleyerek profil fotoğrafı ayarlarınız yapabilirsiniz.

8.WhatsApp resimleri albümden silin: WhatsApp ile aldığınız resimler fotoğraf albümünde WhatsApp klasörü altında gözükmektedir, eğer bu resimler albümde görünmesini istemiyosanız tek yapmanız gereken dosya yöneticinizden WhatsApp klasörüne gitmek oradan WhatsApp images klasörüne girerek burada “.nomedia” adında bir kalsör oluşturmak.

9.Whatsapp resimlerini albümden silin (İOS): İos cihazınız bulunuyorsa tek yapmanız gereken Ayarlar > Resimler adımlarını izleyerek WhatsApp’ı kaldırmak.

10.Numara değişikliği: Cep numaranızı değiştiyseniz WhatsApp’ı silip tekrar kurmanıza gerek yok bunun için Ayarlar > Hesabım adımlarınız izleyerek numaramı değiştir demeniz yeterli.

09 Haz 2016 - 13:45:48 Haberler
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi