info@2aajans.com 0 412 224 28 22

KOSGEB iş planı proje örnekleri

2017 yılında da KOSGEB destek almak isteyen genç girişimcilerin ellerinde mutlaka kurum tarafından onay almış iş planı projesi olması gerekmektedir. KOSGEB iş planı proje örnekleri ve yeni girişimci iş planı hazırlamanın nasıl yapılması gerektiğini sizler ile aşağıdaki başlıklar altında paylaşacağız.


KOSGEB iş planı projesinin önemi

KOSGEB tarafından oluşturulan tüm desteklerden yararlanmak için elinizde mutlaka iyi bir iş planı projesi olması gerekmektedir. KOSGEB iş planı projesi olmayan kobi veya girişimciler KOSGEB desteklerinden faydalanamaz. Özellik ile yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin mutlaka onay alabilecekleri iş planı projesi olması şarttır.  Bilindiği gibi KOSGEB kobi ve yeni iş yeri açacak olan girişimcilere hibe ve faizsiz kredi destekleri sağlamaktadır. Her iki gurubunda bu desteklerden faydalanması için iş planı projesi hazırlaması gerekmektedir. Yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin nasıl iyi bir iş planı projesi hazırlanması hakkında detaylı bilgiyi halk arasında KOSGEB kursları diyede bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi esnasında KOSGEB uzmanları tarafından öğretilmektedir. KOSGEB tarafından tamamen ücretsiz olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında detaylı bilgiyi almak için lütfen burayı tıklayınız.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB desteklediği sektörler NACE formu ile kobi ve girişimcilere duyurmuştur. KOSGEB desteklenen sektörler haricinde KOSGEB tarafından finanse edilen hibe veya faizsiz kredi almak oldukça zordur. Eğer ki elinizde iyi bir iş fikri var ise KOSGEB uzmanları tarafından kurulan kuruldan kolayca destekler için onay alabilirsiniz. KOSGEB Desteklenen sektörlere baktığınız zaman, etrafınızdan KOSGEB tarafından hibe kredi almış ama desteklenen sektörler içerisinde iş yerlerinin olmadığını görebilirsiniz. Bunun nedeni kuşkusuz ki ellerinde iyi bir iş planı projelerinin olmasıdır. KOSGEB iş planı projesine örnekleri olarak bir fotoğrafçıyı ele alırsak, direk olarak fotoğrafçılık yapmak için başvuru yaparak iş planı projesi hazırlar iseniz bu KOSGEB uzmanlarını cezbetmeyecektir. Ama yine örnek vermek gerekirse ki bu hibe olarak verilmiştir, uçan bir maket helikopter ile çekim yapacağınızı belirtir iseniz bu oldukça çekici gelecek ve hibe kredi alma şansınız yükselecektir. KOSGEB desteklenen sektörleri ayrıntılı olarak listesini burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

KOSGEB iş planı projesi hazırlanması

KOSGEB iş planı projesinin önemi anlattığımıza göre artık iş planı projesi nasıl hazırlanır ve KOSGEB iş planı projesi örnekleri nelerdir sizler ile paylaşabiliriz. KOSGEB iş planı projesi hazırlamak isteyen kobi ve girişimcilerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kayıt ve nasıl kayıt olacağınızı resimli anlatım için lütfen burayı tıklayınız. KOSGEB şifrenizi oluşturduktan sonra ana menüden iş planı projenizi sizin ile aşağıda paylaştığımız örnekler dahilinde oluşturabilir çıktısını alabilirsiniz.

KOSGEB iş planı projesi oluşumu

KOSGEB veri tabanına kayıtlı kobi ‘ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen kobi ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler.İş plan projesi 7 ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ve açıklaması aşağıdaki gibi olmalıdır.

    Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.

    Girişimcinin varsa ortakların ve İşletmenin Bilgileri: Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır, sayfaların ilkinde işletmeyi kuracak olan ortaklar dahil kimlik bilgileri iletişim adresleri bildiği yabancı dillere kadar sorulur. İkinci sayfada ise daha çok işletmeyi tanımak için sorular sorulmaktadır. Sorulan bu sorular iş fikriniz ve seçme sebebiniz vizyon ve misyonunuz kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz istenilmektedir. Oldukça özem arz eden soruları cevaplamadan önce iyi araştırma yapmanız sizin menfaatinize olacaktır.
    Pazar Bilgileri ve planınız: Bu bölüm tamamen hitap edilecek olan kitle analizinin yapılıp yapılmadığı, pazarın genişliği ve beklenmedik bir satış sorunlarında ne gibi tedbirler aldığınızın anlaşılması için oluşturulmuştur. Müşteriye ulaşım hizmetinizden yer seçimi ve ürün tanıtımı bu sayfada doldurulmaktadır.
    Üretim Planı: Yapmış olacağınız sektördeki NACE kodu üretim ve hizmet iş akışı hakkındaki bilgilerinizin girileceği sayfadır. Kurulan işletmeye ait belgeleri de bu alanda belirtebilirsiniz.
    Yönetim Planı: Bu kısımda aslında çalışacak olan personel dahi paylaşılacak olan iş anlatılması istenilmektedir. Meslek üzerine her hangi belgeye sahip iseniz yine bu sayfada belirtebilirsiniz.
    Finansal Plan: Başlangıç aşamasındaki maliyetlerinizin, işletmenin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ne zaman kar elde edeceğinizin yazılması gereken sayfadır.
    KOSGEB Tarafından Talep Edilen Destek: Bilidiği gibi bu hazırladığınız iş planı projesi KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade edilmek için hazırlanmaktadır. Dolayısı ile programda destekler kuruluş, makine teçhizat alımı, işletme giderleri ve sabit yatırım desteği olarak ayrılmaktadır. Bu bölümde de bu aşamalarda yapmış olduğunuz harcamaları belirtmeniz istenilmektedir.

15 Tem 2017 - 08:01:53 Haberler
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat